Plakaty wykonane najnowszymi technologiami druku cyfrowego pozwalają na osiągnięcie  wydruków najlepszej jakości oraz niskich kosztów. Te parametry są najbardziej pożądane przez osoby zamawiające plakaty czy afisze, szczególnie gdy zapotrzebowanie jest duże. Ta technologia umożliwia druk dokumentów lekkich i ekonomicznych, fotoalbumów, fotoksiążek i innych prac poligraficznych. Możliwe jest użycie różnych rodzajów papieru, np. matowego, półmatowego, błyszczącego.

Plakat

Plakat

Plakaty wykonane w ten sposób to gwarancja wyraźnego tekstu, czystych barw neutralnych, żywych jasnych barw i wyraźnych tonów średnich. To również płynne przejścia tonalne. Dzięki temu wydrukowane ta techniką plakaty osiągają bardzo wysoką jakość. Zaawansowana technologia uzyskiwania koloru pozwala na użycie dowolnej barwy niezależnie od rodzaju papieru, z którego będą one wykonane. Daje to szerokie możliwości doboru barw bez jakichkolwiek ograniczeń. Druk cyfrowy to także efekty podobne do całościowego lakierowania arkusza lub lakieru punktowego, które w sposób widoczny wzbogacają projekty. Druk cyfrowy posiada wiele zalet: jest niskonakładowy i o wysokiej jakości.

Plakaty wykonane w tej formie posiadają trwałe kolory, a same użycie druku cyfrowego to oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo drukując plakaty bez fazy naświetlania płyt można zaoszczędzić jeszcze więcej. Zapobiegnie to wielu błędom i wynikających z nich kosztom. Trwałość druku cyfrowego jest wielokrotnie większa niż druku offsetowego, co stanowi niezaprzeczalną jego zaletę. Tak więc doskonale sprawdzi się na afiszach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne. Dzięki świetnej jakości technologii cyfrowej nie trzeba obawiać się o utratę kolorów.